Mikrouzņēmuma dibināšana

Mikrouzņēmuma dibināšana
4 pamata soļi

2020. gada 21. martā /

Lasīšanas laiks 4 min.

Ļoti bieži cilvēki, kuriem ir interesantas idejas par kādu pakalpojumu vai produktu, nerealizē savus sapņus tikai tāpēc, ka viņiem liekas, ka uzsākt komercdarbību ir ļoti sarežģīti. Mūsu informatīvais materiāls par mazkapitāla SIA dibināšanu iespējams palīdzēs jums labāk izprast šo procesu.

SIA iespējams reģistrēt dažādās variācijās, lai būtu iespējams reģistrēt vienam un vairākiem dibinātājiem un no viena eiro līdz neierobežotai pamatkapitāla summai.

Uzņēmumu veidi

Kopumā Uzņēmuma reģistrā ir iespējams reģistrēt:

 • SIA, kuras pamatkapitāls ir mazāks par 2800 eiro (mazkapitāla SIA);
 • SIA, kuras pamatkapitāls ir 2800 eiro vai vairāk;
 • SIA, kurā ir viens dibinātājs un valdes loceklis;
 • SIA, kurā ir divi un vairāk dibinātāju.

Mazkapitāla SIA ar viena eiro pamatkapitālu ir populārākā, lētākā un visvienkāršāk reģistrējamā uzņēmējdarbības formā Latvijā.

Mikrouzņēmuma dibināšanas iespēja

Lai saprastu, kā nodibināt mikrouzņēmumu, ir jāsaprot, kas ir mikrouzņēmums? Mikrouzņēmums ir nodokļu maksātāja veids, kas maksā īpašu nodokli, nevis atsevišķa komersanta forma.

Tāpēc mikrouzņēmums un SIA, kuras pamatkapitāls mazāks par 2800 eiro (mazkapitāla SIA), nav divas dažādas komersanta formas. Mikrouzņēmums ir tikai nodokļu maksātāja veids, kā teikt iepriekš un mazkapitāla SIA var būt mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, vai var arī nebūt. Viss atkarīgs no dibinātāja lēmuma.

Zemāk aprakstītie mazkapitāla SIA dibināšanas pamata soļi attiecas pilnā apmērā arī uz mikrouzņēmuma dibināšanu.

1. solis

SIA dibināšanai sākotnēji jāsagatavo un ir jāpieņem dibināšanas lēmums (ja viena īpašnieka SIA) vai jānoslēdz dibināšanas līgums (ja vairāku īpašnieku SIA).

Katram uzņēmumam ir nepieciešami statūti. Statūtos obligāti jānorāda sabiedrības nosaukums, darbības termiņi vai mērķi (ja sabiedrība tiek dibināta uz noteiktu laiku vai noteikta mērķa sasniegšanai), pamatkapitāla apmērs, valdes skaitliskais sastāvs, utt.

Visi dibināšanas dokumentu paraugi ir pieejami UR mājas lapā.

Mazkapitala SIA dibināšanas dokumenti var tikt sagatavoti gan papīra, gan elektroniskā formā.

2. solis

Laiks doties uz banku! Dibinātajam līdz SIA ierakstīšanai komercreģistrā ir jāatver bankā pagaidu konts pamatkapitāla iemaksai.

Banka izsniegs izsniedz izziņu par konta atvēršanu. Dibinātajam ir jāapmaksā pamatkapitālu. Minimālais pamatkapitāls ir 1 eiro. Pamatkapitāls parakstāms un apmaksājams pilna apmērā un tikai nauda

3. solis

Dibinātajam jāiesniedz pieteikumu Uzņēmumu reģistrā, kurām pievieno:

 • Lēmums par dibināšanu.
 • Statūti.
 • Dokuments, kas apliecina pamatkapitāla apmaksu.
 • Dalībnieku reģistra nodalījums Nr.1.
 • Valdes locekļu piekrišana.
 • Ja ir paredzēta padome - Padomes locekļu piekrišana.
 • Valdes paziņojums par juridisko adresi.
 • Nekustamā īpašuma īpašnieka piekrišana komersanta juridiskās adreses reģistrācijai
 • Kvīts vai tās kopija, vai internetbankas maksājuma izdruka par valsts nodevas apmaksu.
 • Kvīts vai tās kopija, vai internetbankas maksājuma izdruka par publikāciju "Latvijas Vēstnesī.

4. solis

Uzņēmuma reģistra valsts notārs pieņem lēmumu ierakstīt SIA komercreģistra. Uzņēmuma reģistrs nosūta pieņemto lēmumu sabiedrībai un komercreģistra ierakstu izsludina "Latvijas Vēstnesis".

Lēmuma pieņemšana un uzņēmuma reģstrēšana aizņem 1 vai 3 darba dienas, atkarībā no tā, kādu variantu dibinātājs izvēlējās (par pātrināto reģstrāciju jamaksā vairāk).

Svarīgi atcerēties!

Ja jūs vienlaikus ar mazkapitāla SIA reģistrāciju vēlāties iegūt mikrouzņēmuma nodokļu maksātajā statusu, tad obligāti norādiet to pieteikuma Uzņēmuma reģistram.

Pēc mikrouzņēmuma dibināšanas un SIA reģistrācijas Uzņēmumu reģistrā pagaidu kontu jāpārformē par pastāvīgo kontu.

Ikvienam nodokļa maksātājam ir jāpieslēdzas EDS, jo VID ir jāidentificē nodokļu maksātājs.

Nobeigums

Ļoti daudz cilvēku tikai domās uzdrīkstās sapņot par savu biznesu, atrodot daudz atrunu, kāpēc viņi neko nedara, lai īstenotu savas idejas. Mēs vēlam veiksmi katram, kas uzdrīkstējās, nenobijās un uzsāka savu biznesu.

Kā zinams, katram veiksmīgam uzņēmumam āgrāk vai vēlāk ir nepieciešams sākt veidot savu tēlu, lai atšķirtos no konkurentiem un piesasistīt klientu uzmanību. Ar ko sākt? Visvienkāršakais veids - pasūtīt satriecošo logo.

Ja vēlaties prasmīgi pieiet logo izstrādes vai mājas lapas izveides procesam, ņemot vērā uzņēmuma vajadzības, tad droši sazinieties ar mūsu studiju un jūsu vajadzības atrisinās profesionālie grafiskie dizaineri.

Aizpildiet un nosūtiet mūsu pieteikuma formu ar PROMO kodu STARTS un saņemiet 50% atlaidi logo izstrādei kā jauns uzņēmums.

Palika vēl jautājumi?

Rakstiet uz e-pastu: hello@logo-izstrade.lv
vai meklējiet mūs sociālajos tīklos: